David Schab(właść. Dawid Schab), ur. 1973 w Rybniku(Polska), mieszka i tworzy w Bristolu, Wielka Brytania. Studiował Prawo, absolwent Politologii na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Absolwent malarstwa na Uniwersytecie Jana Długosza w Częstochowie. Jednak to malarstwo zdominowało wszystko.

Malarstwem sztalugowym zajmuje się od 1999r., ale rysunek towarzyszy mu od najmłodszych lat. W 1998 pracował w Firmie Film Factory w Bielsku Białej na stanowisku Asystenta Animatora Głównego dla Walt Disney przy produkcji gier komputerowych Disney.

Preferowana technika to olej na płótnie oraz suche pastele na papierze. Prace Davida charakteryzują się bardzo bogatą kolorystyką i silną grą światła i cienia, z pogranicza fowizmu i ekspresjonizmu. Tematami prac są głównie martwe natury, zwierzęta, ale też pejzaże oraz portrety.

Uczęszczał przez 2 lata na zajęcia malarstwa i rysunku na ASP w Krakowie.

Uczestnik wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych w Polsce i Wielkiej Brytanii. Swoje prace sprzedaje głównie w Wielkiej Brytanii, ale też we Francji, Australii, Danii, Niemczech, USA oraz w Polsce.